Strona głównaPrzepisyPlacki ziemniaczane po góralsku - Przepis

Placki ziemniaczane po góralsku – Przepis

Przez Redakcja

-

Jeśli kiedykolwiek chciałeś spróbować swoich sił w przygotowaniu pysznych smażonych placków ziemniaczanych, to masz szczęście. Istnieje prosty przepis na nie, który zawiera tylko kilka składników!

Dziemniaki russet i Yukon są zazwyczaj najlepsze do robienia smażonych placków ziemniaczanych

Jeśli chcesz zrobić placki ziemniaczane, musisz mieć odpowiednie składniki. Do wyboru jest kilka różnych rodzajów ziemniaków. Najtańsze są ziemniaki russet i Yukon. To najlepsze odmiany na placki ziemniaczane.

Bez względu na to, jaki rodzaj ziemniaków wybierzesz, pamiętaj, żeby je dokładnie ugotować. Ziemniaki są dobrym źródłem błonnika, witaminy C i B6. Zawierają też przeciwutleniacze na skórce.

Przyrządzając placki ziemniaczane, musisz przestrzegać kilku prostych zasad. Po pierwsze, rób placki partiami. Po drugie, smaż placki ziemniaczane, aż staną się złotobrązowe i chrupiące. Na koniec pozwól im całkowicie ostygnąć, a następnie przechowuj je w szczelnym pojemniku.

Placki ziemniaczane można podawać na śniadanie lub brunch. Są też świetnym dodatkiem do indyka lub kurczaka. Aby nadać im wyjątkowy charakter, możesz dodać do nich wędzonego łososia na zimno, mielony koperek lub kwaśną śmietanę. Ugotowane ziemniaki możesz przechowywać w szczelnym pojemniku w lodówce przez okres do dwóch tygodni.

Zapobieganie ciemnieniu surowych ziemniaków

Jeśli chcesz, żeby Twoje ziemniaki były dłużej świeże i chrupiące, ważne jest, żeby nie dopuścić do ciemnienia surowych ziemniaków. Niezależnie od tego, czy robisz ziemniaczaną zupę, pieczesz je, czy gotujesz na placek, chcesz mieć pewność, że nie dojdzie do żadnych przebarwień.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, żeby uniknąć tego problemu. Pierwszą z nich jest dokładne umycie ziemniaków i umieszczenie ich w woreczku z wodą, aby pozostały chrupiące.

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest dodanie do ziemniaków octu lub soku z cytryny, aby spowolnić proces utleniania. Dodanie odrobiny kwasu do ziemniaków nie tylko rozjaśni ich kolor, ale także sprawi, że dłużej będą wyglądać i smakować świeżo.

Możesz także wypróbować tabletkę z witaminą C. Tabletka witaminy C zmieszana z niewielką ilością wody pomoże wybielić Twoje ziemniaki. Jest to dobry sposób na zachowanie świeżości ziemniaków i nie jest tak czasochłonny, jak mogłoby się wydawać.

Przechowuj i zamrażaj

Placki ziemniaczane można jeść jako przekąskę, lekki posiłek lub jako świąteczne danie główne. Robi się je z ziemniaków, mąki, jajek i przypraw. Możesz je jeść w takiej postaci lub dodać do nich różne warzywa, aby były jeszcze smaczniejsze.

Najlepszym sposobem przygotowania tych pikantnych placków jest ich upieczenie. Jeśli jednak chcesz zachować ich świeżość, możesz je zamrozić. Jeśli zamierzasz je zamrozić, najlepiej zawiń je w folię aluminiową. Dzięki temu pozostaną chrupiące.

Aby zamrozić ziemniaki, umieść je w wytrzymałej plastikowej torbie do zamrażania. Przechowuj je w zamrażarce do dwóch miesięcy. Kiedy będziesz chciał je odgrzać, możesz rozmrozić je w lodówce lub upiec w piekarniku.

Aby uzyskać zdrowszą opcję, możesz pominąć jajko. Zamiast jajka możesz użyć 1 łyżki mąki. Możesz też użyć bezglutenowej mieszanki mąki uniwersalnej.

Możesz też podać je z różnymi warzywami, w tym z puree z kabaczka. Możesz też użyć ziemniaków do przygotowania hash browns.

Podawaj z

Jeśli szukasz świetnego sposobu na podanie placków ziemniaczanych w stylu góralskim, spróbuj je upiec. W przeciwieństwie do tradycyjnych placków ziemniaczanych, ten styl jest chrupiący i ciągnący się na zewnątrz, a wnętrze jest miękkie. Może być świetnym dodatkiem do śniadaniowego menu, brunchu lub deseru.

Do tego przepisu potrzebne będą: ziemniaki, jajka, mąka, pieprz i sól. Jeśli jesteś osobą bezglutenową, możesz użyć uniwersalnej mieszanki mąki bezglutenowej. Możesz też dodać do mieszanki starte ziemniaki, które pomogą związać placki. Poza tym, że są smaczne, stanowią doskonałe źródło białka i błonnika.

Placki ziemniaczane można podawać z różnymi przyprawami i dodatkami. Można je podawać z kwaśną śmietaną, sosem jabłkowym, a nawet dżemami owocowymi. W Polsce placki ziemniaczane są znane jako placki ziemniaczane. Można je podawać ze szczypiorkiem, kwaśną śmietaną lub cukrem pudrem. Jest to popularne danie w kuchni tego kraju i podaje się je na wiele różnych okazji.

Jednym z popularnych dań, które dobrze komponuje się z plackami ziemniaczanymi, jest wędzony łosoś. Możesz je również podać z pieczonym kurczakiem lub kwaśną śmietaną. Inną opcją jest podanie ich z posiekanym koperkiem lub szczypiorkiem.

Oceń artykuł: Placki ziemniaczane po góralsku – Przepis
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy