Strona głównaPrzepisyKaszubskie racuchy - Przepis

Kaszubskie racuchy – Przepis

Przez Redakcja

-

Pośród wielu naleśników, które możesz wypróbować w domu, naleśniki kaszubskie należą do najsmaczniejszych i najłatwiejszych do zrobienia. Naleśniki te robi się z ryżu i występują one w trzech odmianach: kaszubskiej, otto i polonezowej. Jeśli chcesz spróbować tych pysznych naleśników, czytaj dalej, aby poznać instrukcje i przepis, który pomoże Ci je przygotować.

Placek po wegiersku

Na polskich wyżynach placek po wegiersku jest bardzo popularnym przysmakiem. Zasadniczo jest to duży placek ziemniaczany nadziewany gulaszem wieprzowym. Nierzadko podróżni zatrzymują się na ten placek w drodze do celu.

Oprócz gulaszu wieprzowego w tym daniu znajduje się kilka innych składników. Jednym z nich jest kwaśna śmietana. Dzięki temu połączeniu placek po wegiersku jest łatwy w przygotowaniu.

Kwaśna śmietana może być użyta do zrobienia prostego sosu, którym można polać mięsny twór. Możesz też użyć kwaśnej śmietany, aby dodać trochę pikanterii do samego gulaszu. Jeśli chodzi o sam przepis, to niewiele jest rzeczy smaczniejszych niż miska pełna tej pikantnej dobroci.

Jednakże zanim zaczniesz przygotowywać partię tych pysznych smakołyków, musisz wiedzieć, w którym naczyniu umieścić gastronomiczną trójcę. Są to ziemniaki, jajka i pieprz.

Placki Ziemniaczane

Placki Ziemniaczane to tradycyjny polski placek ziemniaczany, który pierwotnie przygotowywano w XVII-wiecznych klasztorach w Polsce. Przepis ten był popularny w czasach komunistycznych. Podaje się go z różnymi dodatkami. Tradycyjnie Placki Ziemniaczane robi się ze świeżo startych ziemniaków. W niektórych regionach jest częścią świątecznego kompotu.

Placki Ziemniac można podawać z kwaśną śmietaną, cukrem pudrem lub lukrem. Świetnie nadają się jako przystawka lub deser. Podawaj je z owocami lub wędzonym łososiem. Możesz też dodać posiekany szczypiorek lub kwaśną śmietanę. Możesz je również podać z bogatym sosem grzybowym.

Na polską kuchnię miały wpływ potrawy tureckie i austriackie. W rezultacie jest to kuchnia eklektyczna i wszechstronna. Polskie jedzenie składa się z mięsa, nabiału i sezonowych warzyw. Pomimo swojej różnorodności, polskie potrawy mają wiele podobieństw. Wielu Polaków poświęca dużo czasu na przygotowanie świątecznych posiłków.

Typowe dania kuchni polskiej to krokiety, klopytka, placki ziemniaczane i barszcz czerwony. Krokiety są zazwyczaj przygotowywane z serem lub kiszoną kapustą. Barszcz czerwony jest popularną potrawą w południowej części Polski.

Wkład Guntera Grassa w popularyzację kultury kaszubskiej

Życie i twórczość nagrodzonego Nagrodą Nobla pisarza Guntera Grassa były w ostatnich latach przedmiotem kontrowersji. Rzekomo służył w Waffen-SS podczas II wojny światowej, był członkiem Hitler Youth i jest działaczem politycznym.

Grass dorastał w Gdańsku podczas II wojny światowej. Jego matka była z pochodzenia Kaszubką, a ojciec niemieckim sprzedawcą. Szacuje się, że ponad 12 000 Kaszubów zostało zamordowanych przez nazistów.

Grass przeniósł się do Niemiec, gdzie zdobył sławę jako pisarz. Napisał kilka powieści, w tym trylogię, której akcja toczy się w Gdańsku.

Później został ghost-writerem Willy’ego Brandta. Brandt był wybitnym przywódcą Socjaldemokratycznej Partii Niemiec. W 1969 roku Brandt został pierwszym socjaldemokratycznym kanclerzem Niemiec. Podczas swojej kadencji opublikował zbiór przemówień i esejów, a także napisał serię książek.

Mimo służby Grassa w Waffen-SS, był on w stanie kontynuować swoją pracę i został nagrodzony literacką Nagrodą Nobla. Kilka z jego dzieł ma silny socjalistyczny wymiar polityczny.

Język Kaszubów

Kaszubi są uważani za bezpośrednich potomków starożytnego słowiańskiego plemienia pomorskiego. Ich język nie jest odrębnym językiem, lecz raczej dialektem języka polskiego. W przeszłości mieszkali w regionie między Odrą a Wisłą. W XIX wieku wyemigrowali do Westfalii w Niemczech. Od tego czasu praktycznie zniknęli.

Kaszubski jest używany w północnej części Polski. Jest językiem urzędowym w województwie pomorskim i jest nauczany w szkołach. Większość Kaszubów to katolicy, choć niektórzy są protestantami luterańskimi. Jest około 250 000 Kaszubów. Niektórzy językoznawcy uważają, że język ten powinien być klasyfikowany jako osobny język. Inni twierdzą, że język ten należy do grupy dialektów języka polskiego. Jednak tożsamość Kaszubów nie ma statusu narodowego.

Wśród Kaszubów istnieje wiele grup subetnicznych. Niektóre z nich składają się z małych, lokalnych grup. Inne grupy etniczne to głównie rybacy i gburowie. Każda z nich ma swój własny dialekt.

Oceń artykuł: Kaszubskie racuchy – Przepis
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy