Strona głównaPoradniki ZakupoweJak wybrać odpowiedni stół cateringowy składany?

Jak wybrać odpowiedni stół cateringowy składany?

Przez Redakcja

-

Stoły cateringowe niekiedy kupuje się do użytku domowego, ale przede wszystkim znajdują zastosowanie w biznesie. Na rynku dostępne są różne modele takich stołów. Jak wybrać odpowiednie stoły bankietowe do swojej firmy?

Stół rozkładany cateringowy – zastosowanie

Stoły cateringowe znajdują zastosowanie głównie w biznesie. Dziś wykorzystuje się je na szeroką skalę podczas organizacji imprez plenerowych, takich jak wesele, urodziny, rocznice itd. Stoły bankietowe składane sprawdzają się również znakomicie w pomieszczeniach sąsiadujących z ogrodami czy w miejscach, w których potrzebna jest duża liczba lekkich, składanych stołów, które łatwo przenieść w razie potrzeby. Takie stoły kupowane są przez firmy i różne instytucje odpowiedzialne za urządzenie różnych uroczystości. Stół cateringowy składany powinien pojawić się na każdym festynie, imprezie ogrodowej, wystawie plenerowej czy bankiecie – dzięki lekkim stołom takie wydarzenia można dziś organizować w o wiele krótszym czasie niż kiedyś. Stoły rozkładane cateringowe są wykorzystywane nie tylko przez firmy podczas organizacji różnych przyjęć i bankietów, ale również i przez instytucje publiczne czy szkoły, które cyklicznie organizują różnego rodzaju uroczystości. Takie stoły chętnie są stosowane także przez lokale gastronomiczne, takie jak restauracje, kawiarnie i puby w letnim okresie, aby umożliwiać swoim gościom nie tylko spożywanie smacznych potraw i napojów, ale również relaks na świeżym powietrzu. Stół cateringowy z krzesłami przyda się również w prywatnym domu – zwłaszcza wtedy, kiedy co jakiś czas urządza się uroczystości z większą liczbą osób, takie jak urodziny czy rocznica ślubu. Składany stół do ogrodu przyda się także podczas odpoczynku na działce czy podczas grilla, ale i na urlopie na polu namiotowym.

Jak wybrać odpowiedni stół cateringowy składany?

Jeszcze zanim kupi się stół rozkładany cateringowy, warto zastanowić się na tym, jaki model sprawdzi się najlepiej w naszej firmie, w naszym lokalu czy w domu. Można zdecydować się na okrągłe stoły bankietowe składane – sprawdzą się one znakomicie na wystawach czy wernisażach oraz oczywiście bankietach. Można je również zastosować wszędzie tam, gdzie mają pojawić się osoby, które nie znają się nawzajem i wolą spędzić czas w mniejszym gronie, ale i na weselu w stylu amerykańskim. Okrągłe stoły cateringowe sprawdzą się również w pubach czy na studniówkach. Natomiast prostokątne stoły rozkładane cateringowe, które dają większą powierzchnię użytkową i są bardziej uniwersalne od okrągłych, można zastosować na każdym przyjęciu, weselu, urodzinach, komunii, w większych restauracjach, ale i na imprezach firmowych, targach uczelni wyższych czy targach pracy. Do najpopularniejszych rozwiązań w tym przypadku należą stół cateringowy 180 i stół cateringowy 240. Liczby te oznaczają długość blatów stołów w centymetrach. Stół cateringowy 180 warto zastosować na prywatnej działce, podczas biwakowania i w mniejszych lokalach gastronomicznych. Natomiast w przypadku uroczystości na dużą liczbę osób – zdecydowanie lepiej sprawdzi się większy stół cateringowy 240. Kiedy kupuje się stół cateringowy z krzesłami należy zwrócić uwagę nie tylko na długość blatu, ale i jego wysokość. W przypadku przyjęć, podczas których goście będą siedzieć przy stole należy wybrać stoły rozkładane cateringowe o standardowej wysokości, ale kiedy organizuje się wystawy lub bankiety, przy których nie będzie krzeseł, a zaproszone osoby będą przechadzały się przez całe przyjęcie – zdecydowanie lepiej sprawdzą się stoły z wyższymi nogami. Warto zwrócić uwagę również na stoły dla dzieci, które sprawdzą się wprost doskonale podczas urodzin i imprez na sali zabaw czy w przedszkolu i w szkole podstawowej. Wystarczy chwila namysłu przed zakupem, by dobrać rozwiązanie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania i potrzeby.

Gdzie kupić stoły bankietowe składane?

Wysokiej jakości stoły do cateringu można zakupić w miejscach, które oferują profesjonalne urządzenia i akcesoria do lokali gastronomicznych, takich jak https://sklep.technica.pl/stoly-cateringowe. W ofercie takiego sklepu można znaleźć stoliki – zarówno prostokątne, jak i okrągłe, a także kwadratowe w wielu rozmiarach (także jeśli chodzi o wysokość).

Oceń artykuł: Jak wybrać odpowiedni stół cateringowy składany?
Ilość ocen: 1 Średnia ocen: 5 na 5
Podobne Wpisy