Jeśli chcesz zrobić pyszne i pożywne smarowidło, spróbuj zrobić pasztet drobiowy. To smarowidło jest łatwe do zrobienia i można nim przyprawiać różne potrawy. Użyj go do kurczaka, ryby, szynki, a nawet kanapki.
Oczyść wątróbki z kurczaka
Oczyszczenie wątróbek z kurczaka przed zrobieniem pasztetu drobiowego pomoże zapobiec zachowaniu gorzkiego smaku. Niezależnie od tego, czy robisz pasztet od podstaw, czy kupujesz gotowy, wątróbki powinny być oczyszczone z widocznego tłuszczu, błon i zielonych części.
Wcześniej informowano, że wątróbki smażone na patelni można bezpiecznie gotować w temperaturze 70 stopni Celsjusza. Jednak wewnętrzną temperaturę wątroby oceniano na podstawie obrazów termicznych powierzchni cięcia. Pomimo rzekomej bezpiecznej temperatury gotowania, wiele ognisk kampylobakteriozy było związanych z pasztetem, który został niewłaściwie ugotowany.
Początkowa strategia zmniejszania zanieczyszczenia kampylobakteriami polegała na myciu kwasem mlekowym lub etanowym przed moczeniem wątrób w mleku. Powodowało to zmianę koloru i struktury powierzchni wątróbek. Ponadto pozostałości po myciu kwasem przeszkadzały w usuwaniu krwi.
Mrożenie i rozmrażanie wątrób również zmniejszyło liczbę campylobakterii. Wątroby pozyskano ze stad czystych podczas uboju.
Wykorzystano próbkę 50 kg świeżych wątrób. Zostały one pozyskane z lokalnych sklepów spożywczych i rzeźni.
Podsmażaj z aromatami
Jeśli chcesz przygotować wymyślne danie w niskim budżecie, rozważ zrobienie pasztetu. Jest to łatwy do przygotowania mięsny przysmak, który jest nie tylko pożywny, ale i pyszny. Możesz podać go rodzinie i przyjaciołom, a resztki zamrozić do wykorzystania w przyszłości.
Pasztet to mieszanka mięsa i tłuszczu o gęstej konsystencji. Można go zrobić od podstaw lub kupić w sklepie spożywczym. Jednak wersja domowa jest znacznie łatwiejsza i wymaga mniejszej ilości składników. Najlepsze jest to, że możesz go przygotować w wolnowarze, blenderze, a nawet w mikrofalówce.
Jest kilka rodzajów pasztetów. Jednym z nich jest pasztet wątrobowo-grzybowy, który jest mieszanką 450 gramów wątroby i 450 gramów grzybów. Ten pasztet zawiera również kilka zdrowych warzyw.
Do przygotowania pasztetu potrzebujesz dużej ilości masła. Możesz też dodać płynny olej, żeby nie wysychał.
Blend with butter
Pasztet to pyszna mieszanka mięsa, tłuszczu i przypraw. Może być spożywany jako smarowidło lub podawany na śniadanie, lunch lub kolację.
Najpopularniejszą metodą jest zmiksowanie wszystkich składników razem w robocie kuchennym. Istnieją jednak inne sposoby na zrobienie pasztetu.
Jednym ze sposobów jest dodanie cienkiej warstwy roztopionego masła na wierzch pasztetu. Dzięki temu nóż będzie łatwiej przechodził przez pasztet. Innym sposobem jest wciśnięcie łodyg tymianku do roztopionego masła.
Aby uniknąć bałaganu, możesz przygotować pasztet w naczyniu typu terrine. Takie danie można przechowywać w zamrażarce przez miesiąc.
Przygotowanie pasztetu z wątróbki kurczaka to łatwy i smaczny przysmak. Pamiętaj, aby przygotować go przed podaniem, aby pasztet był świeży. Przechowywanie pasztetu w chłodnym miejscu pomoże mu dłużej zachować świeżość.
Oprócz wątróbki z kurczaka, inne popularne składniki to czosnek, szałwia i słodka sherry. Wątróbki z kurczaka są niedrogie i można je znaleźć w sklepie spożywczym.
Przechowuj resztki
Ważne jest, aby odpowiednio przechowywać pasztet drobiowy, tak aby jak najlepiej go wykorzystać. Pasztet ma wysoką zawartość tłuszczu, który łatwo się psuje, jeśli jest pozostawiony na dłuższy czas na wolnym powietrzu. Możesz go jednak zamrozić i przedłużyć jego trwałość.
Kiedy chcesz przechowywać pasztet, najlepiej jest użyć torebki lub pojemnika odpornego na zamrażanie. Uchroni to pasztet przed poparzeniem w zamrażarce.
Pasztet z wątróbki kurczaka może być przechowywany w zamrażarce przez kilka miesięcy. Nie zaleca się jednak ponownego zamrażania rozmrożonego pasztetu. Pasztet zmieni swoją konsystencję i smak, jeśli zostanie ponownie zamrożony.
Jeśli chcesz odgrzać pasztet, możesz zanurzyć go w misce z wodą lub umieścić w plastikowej torbie. Obie metody zadziałają, ale zaleca się powolne rozmrażanie w lodówce, aby następnego dnia mieć świeży pasztet.
Pasztet najlepiej podawać z chutneyem i chrupiącym chlebem. Możesz go również posmarować pieczonymi ziemniakami.