Najłatwiejsze i najsmaczniejsze są gołąbki nadziewane mieloną wołowiną i kiełbasą. Aby zrobić takie gołąbki, musisz najpierw ugotować główkę kapusty. Musisz usunąć liście, ugotować kapustę i zmiękczyć liście. Po ugotowaniu kapusty możesz dodać do niej mieloną wołowinę i kiełbasę, a następnie zamrozić gołąbki.
Odkrywanie liści z główki kapusty
Gdy będziesz gotowy do zrobienia gołąbków, będziesz musiał usunąć liście z główki kapusty. Nie jest to trudne zadanie, ale wymaga trochę cierpliwości. Liście łatwo się rwą i rozrywają, gdy nie jesteś ostrożny.
Przed rozpoczęciem pracy musisz umyć kapustę. Powinieneś także sparzyć dolne liście, aby zmniejszyć ich sztywność.
Po oczyszczeniu i ostudzeniu główki kapusty, musisz ją przekroić na pół. Możesz to zrobić za pomocą ostrego noża lub noża do krojenia. Najłatwiej jest to zrobić nożykiem.
Aby przygotować nadzienie do gołąbków, będziesz potrzebował mieszanki mielonego mięsa, ryżu i przypraw. W niektórych przepisach używa się także bułki tartej. Odpowiednie połączenie smaków jest ważne dla smaku dania.
Zmiękczenie liści
Gotując kapustę na gołąbki, musisz zawsze pamiętać o zmiękczeniu liści. Proces ten jest łatwy i nie zajmuje dużo czasu.
Główną zaletą tej metody jest to, że nie musisz podgrzewać liści w mikrofalówce. Zamiast tego możesz pozwolić główce kapusty gotować się na parze podczas przygotowywania nadzienia.
Aby w pełni skorzystać z tej metody, musisz najpierw upewnić się, że kapusta jest ugotowana. Dzięki temu nie tylko zmiękczysz kapustę, ale także przygotujesz ją do przygotowania nadzienia.
Przygotowanie kapusty pozwoli Ci łatwo oddzielić liście, a także ułatwi jej nadziewanie. Powstałą wodę możesz wykorzystać do podsmażenia marchewki.
Faszerowane gołąbki to obfity, pocieszający posiłek. Jeśli robisz je po raz pierwszy, najlepiej skorzystać z dobrego przepisu. Na szczęście jest ich wiele do wyboru.
Ugotuj kapustę
Jeśli chcesz zrobić gołąbki, możesz użyć różnych kapust. Kapustę możesz ugotować na kuchence lub w piekarniku.
Najlepszym sposobem na ugotowanie kapusty na gołąbki jest nagrzanie piekarnika do 350°F. Faszerowane gołąbki można przygotować do 24 godzin wcześniej. Po ostudzeniu kapusty możesz przechowywać go w szczelnym pojemniku. Dzięki temu mięso zachowa swoją świeżość.
Aby zrobić gołąbki, zacznij od obrania kapusty. Użyj noża i szczypców, aby usunąć wszystkie twarde części.
Powinno zostać około 12 liści. Aby uzyskać mniejsze roladki, możesz użyć połowy liści. Kiedy dotrzesz do rdzenia, odetnij zewnętrzne liście.
Dodaj mieloną wołowinę i kiełbasę
Jeśli szukasz łatwego posiłku, który pokocha Twoja rodzina, rozważ dodanie mielonej wołowiny i kiełbasy do kapusty w celu przygotowania gołąbków. Możesz użyć mielonej wołowiny, kiełbasy lub kurczaka. Niektóre z tych mięs mają wysoką zawartość białka i tłuszczu, możesz też przygotować wersje wegetariańskie. Są idealne na szybki obiad i możesz je zamrozić.
Do tego przepisu będziesz potrzebował dużej główki zielonej kapusty. Odetnij jej koniec i grubo posiekaj. W ten sposób uzyskasz około 30-40 liści. Do przygotowania faszerowanej kapusty najlepiej sprawdzi się garnek z ciężkim dnem lub piec dwupalnikowy.
Zacznij od odcięcia twardego, trójkątnego żebra, które biegnie wzdłuż środkowej żyły kapusty. Następnie włóż nożyk tuż pod najcieńszą część żyły środkowej.
Zamrażanie gołąbków
Faszerowane gołąbki są świetnym daniem do zrobienia i zamrożenia na później. Możesz je przechowywać w lodówce do tygodnia lub w zamrażarce do 3 miesięcy. Jednak mrożenie może zmienić teksturę i smak potrawy.
Jeśli nie jesteś pewien, czy chcesz zamrozić swoje gołąbki, możesz zrobić je dzień wcześniej i przechowywać w lodówce. Pomoże Ci to zaoszczędzić czas podczas gotowania.
Możesz również upiec swoje gołąbki. Jest to szczególnie wygodne, jeśli przygotowujesz dużą partię. Pamiętaj jednak, że pieczenie zajmie więcej czasu niż mrożenie.
Sztuka przechowywania kapusty z farszem polega na trzymaniu jej w szczelnym pojemniku. W gorące dni zaleca się trzymanie jej w lodówce. Jeśli jednak zamierzasz ją zamrozić, powinieneś umieścić ją w szczelnej torbie do zamrażarki, aby zapobiec wysychaniu.