Strona głównaPoradyJak długo gotować grzyby mrożone?

Jak długo gotować grzyby mrożone?

Przez Redakcja

-

Gotowanie mrożonych grzybów jest łatwe, o ile masz dobry plan. Jest kilka sztuczek, które możesz wykorzystać, aby znacznie uprościć ten proces. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to rozmrozić je w lodówce przed gotowaniem. Inną sztuczką jest ugotowanie ich w mikrofalówce. Nie rozkładaj ich jednak na tacy.

Podsmażanie w mikrofalówce

Jeśli jesteś fanem grzybów, prawdopodobnie wiesz już, jak bardzo są one uniwersalne. Możesz je przygotować na wiele sposobów i zamrozić do późniejszego wykorzystania. Możesz jednak nie wiedzieć, że można je odgrzewać.

Wspaniałym sposobem na ich odgrzanie jest smażenie ich na patelni. Proces ten nie tylko sprawi, że będą gorące, ale także usunie nadmiar wilgoci z grzybów i uwolni ich płyn. W połączeniu z odrobiną soli, proces ten może stworzyć bardzo aromatyczny i bogaty w umami sos.

Podsmażone grzyby są świetnym sposobem na podanie dania dodatkowego lub jako dodatek do mięsa. Możesz też dodać do nich warzywa lub zioła i przyprawy, żeby podnieść ich smak.

Zanim zaczniesz, musisz oczyścić grzyby. W tym celu będziesz potrzebował ręcznika papierowego i szczotki do czyszczenia grzybów. Po prostu dokładnie opłucz grzyby, a następnie osusz je.

Odmrażaj w lodówce

Mrożone grzyby można przyrządzić na kilka różnych sposobów. Niektórzy lubią je smażyć przed zamrożeniem, co pozwala zachować ich smak. Inni wolą dodać je do zupy lub gulaszu.

Metoda, którą wybierzesz, zależy od rodzaju grzybów, których używasz. Większość kupionych w sklepie grzybów można ugotować i zamrozić. Istnieją jednak pewne rodzaje grzybów, których nie można gotować ani zamrażać. Są to grzyby bukowe, crimini i białe pieczarki.

Możesz zamrozić całe grzyby lub pokroić je w plasterki. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, pokrój je cienko. Pamiętaj, żeby zdezynfekować je przed gotowaniem.

Najlepszym sposobem na oczyszczenie grzybów jest usunięcie trzonów i umycie ich. Dobrze jest też dobrze je opłukać. W ten sposób usuniesz wszelkie pozostałości, które mogą wpłynąć na smak potrawy. Pomoże też zapobiec szybszemu psuciu się grzybów.

Jeśli nie jesteś gotowy do ugotowania grzybów od razu, możesz zostawić je na kilka godzin na blacie. Jeśli jednak nie chcesz ich zmarnować, najlepiej przechowuj je w lodówce. W ten sposób przedłużysz trwałość grzybów o kilka dni.

Nie rozkładaj ich na tacy

Mrożone grzyby to świetny sposób na zachowanie składnika w zamrażarce na wypadek, gdybyś go potrzebował. Jest jednak kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę podczas gotowania z ich użyciem.

Pierwszą wskazówką jest oczyszczenie grzybów przed zamrożeniem. Możesz to zrobić, wycierając je ręcznikiem kuchennym lub papierowym. Jeśli chcesz, możesz nawet usunąć trzony.

Następnie umieść grzyby w lodowatej kąpieli wodnej. Zapobiegniesz w ten sposób poparzeniu zamrażarki.

Na koniec pokrój grzyby. Jest to ważne, ponieważ zamrożone grzyby mają tendencję do rozszerzania się. Musisz też upewnić się, że pokroiłeś je do odpowiedniego rozmiaru.

Pokrój je na małe kawałki, aby gotowanie było bardziej równomierne. Dobrze jest też pokroić je równomiernie, aby uzyskać równomierne rozłożenie smaku.

Jeśli chodzi o zamrożenie grzybów, warto użyć torebki przeznaczonej do przechowywania w zamrażarce. Upewnij się, że torebka jest szczelnie zamknięta i opatrzona datą.

Uniknij poparzenia zamrażarką

Podczas gotowania mrożonych grzybów należy zachować ostrożność. Są one bardziej podatne na przypalenie w zamrażarce. Może to zmienić smak i konsystencję grzybów. Na szczęście są kroki, które możesz podjąć, aby uniknąć tego problemu.

Po pierwsze, powinieneś usunąć z grzybów wszelkie zanieczyszczenia. Możesz to zrobić, wycierając je ręcznikiem papierowym lub używając szczotki do czyszczenia grzybów.

Następnie powinieneś przyciąć trzony. Dzięki temu spłaszczysz grzyby, co zapobiegnie ich zastygnięciu w bryle.

Następnie umieść surowe grzyby na blasze. Pamiętaj o pozostawieniu kilku centymetrów przestrzeni pomiędzy pokrywą patelni a grzybami. Jeżeli ułożysz patelnię na grzybach, możesz spowodować ich obtłuczenie.

Po zakończeniu gotowania grzybów możesz je przechowywać w szczelnym pojemniku lub torbie. Pamiętaj, żeby oznaczyć pojemnik datą zamrożenia grzybów.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Oceń artykuł: Jak długo gotować grzyby mrożone?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy